Benátky vs Motor

Jelikož do 46. kalendářního týdne jsou napasovány tři ligové zápasy, Motor svůj zápas v Benátkách nad Jizerou odehrál již v pondělí. Na promrzlém stadionu nechyběli ani budějovičtí fanoušci.

V půl druhé se scházíme před zimákem, vyzvedáváme vlajky ze skladu a vyjíždíme ukrajovat první ze 190 kilometrů, které nás dnes čekají. Na zápas výráží i druhý automobil naplněný pěti fanoušky. Ti však z pracovních důvodů vyjíždění o pár desítek minut později. První zastávku děláme v McDonaldu za Táborem, kde zaplníme své žaludky a počkáme na kamarády z druhého automobilu. Na zkrácení chvíle si půjčujeme časopis určený pro děti předškolního věku, ve kterém se snažíme rozluštit jednu ze skrývaček. Po dvaceti minutách bádání jak prvního, tak i druhého auta vyhlašujeme mission imposible a pokračujeme ve své cestě dál.

Zhruba 40 kilometrů před Prahou se zastavujeme v koloně způsobené opravou silnice a bouračkou naráz. Tato nečekaná překážka nás zdržuje zhruba na 20 minut a my víme, že na stadion s velkým předstihem určitě nedojedeme. Po projetí pražského okruhu se chytáme do další kolony zapříčeněné opravou silnice a jsme si jisti, že nástup a úvodní buly zápasu určitě nestihneme.

Na stadionek v Benátkách přicházíme během třetí minuty utkání, většina z nás si koupí studentský lístek za 10 Kč a jdeme do svého sektoru, kde už stojí několik desítek Motoráků. V tomto okamžiku také padá první gól, Motor vede 1:0. Vyvěšujeme tři vlajky, tentokrát MOTOR, SOUTHERN BOYS a BUDWEISER DIVISION. Svoji vlajku maji vyvěšenou také Prague Motorfans. Po našem příjezdu se tak počet Motoráků v Benátkách nad Jizerou zastavuje na čísle 73.

Fandění je hned od začátku takové nemastné neslané. Naše hráče podporujeme povětšinu času pouze pokřiky, ještě k tomu děláme pauzy. Většina z fanoušků sleduje show rozhodčích, díky kterým na trestnou lavici odjíždí jeden hráč Motoru za druhým, a to nejen na dvouminutové tresty. Právě ve vyztužené přesilovce 5 na 3, kdy ani po obdržené brance se počet našich hráčů na ledě nezvýšil, prohráváme 2:1 ani skoro nevíme jak.

O přestávce ochutnáváme místní klobásu, která je poměrně dobrá a hlavně obrovská, takže zasytí, dále se snažíme schovat před všudepřítomnou zimou. Teploměr na stadionu totiž ukazuje 0 stupňů Celsia.

Ve druhé i třetí třetině fandíme tak nějak podobně, jako v první. Většinu repertoáru tvoří pokřiky, výjimečně proloženo chorálem. Domácích se za vlajkou fanklub schází zhruba deset a jsou slyšet pouze díky nesnesitelným ranám do bubnu. Motor ještě na konci druhé třetiny stihl vyrovnat díky brance Michala Chovana. Ve třetí třetině gól nepadl, na řadě bylo prodloužení.

V chaotickém prodloužení 3 na 3, kdy se hra přelévá ze strany na stranu, zápas rozhoduje Míla Čermák. Motoru se tak ze zápasu plných vyloučení, před 325 diváky, podařilo vyválčit dva body. S hráči absolvujeme klasickou děkovačku a míříme do aut, ve kterých je mnohem příjemnější klima, než na stadionu.

Cestou zpět se stavíme v McDonaldu za Prahou, kde se původně chceme stavit pouze na dvacet minut a jet do Budějovic. Těsně před odjezdem nás zastavuje ukrajinský pár, který během dovolené nechal své auto napospas mrazům. Důvod je jasný, jejich Bavorský šampión nechce naskočit a žádají o půjčení startovacích kabelů. Po necelé půlhodině marných pokusů motor konečně naskakuje, my jsme za ochotu odměněni flaškou Prime vodky a konečně míříme do Budějovic. Cesta zpět již probíhá mnohem svižněji, nikde nejsou žádné kolony a těsně před 23. hodinou dorážíme k Budvar Aréně. Cesty se rozdělují. Někteří jdou domů, někteří oslavit venkovní výhru z Benátek.

Autor: TomasBudweis